List of cities in Gardellia: Difference between revisions

Up to NC line done
No edit summary
Line 19: Line 19:
! City Name !! Mayor !! Deputy Mayor !! Mainline station(s) or coordinates !! Alliance
! City Name !! Mayor !! Deputy Mayor !! Mainline station(s) or coordinates !! Alliance
|-
|-
| Abaki || OscarTheOscar_ || agaho || None || -
| Abaki || OscarTheOscar_ || agaho || -4088, 64, -2163
| -
|-
|-
|Admiral
|Admiral
Line 27: Line 28:
|NWGA
|NWGA
|-
|-
| Aegis || Kakadoka || CM_Raiders & MatthieuTofu || None || ON
| Aegis || Kakadoka || CM_Raiders & MatthieuTofu || 9901, 64, -2821
| ON
|-
|-
|Aerius
|Aerius
Line 39: Line 41:
| -
| -
|{{ColorBox|Pink|NC-N12|White}}
|{{ColorBox|Pink|NC-N12|White}}
| -
|-
|Aquamarine Bay
|Johngi
| -
|7191, 64, 6518
| -
| -
|-
|-
Line 58: Line 66:
|-
|-
| Boltenhagen || Heiopeii || sambrose || None || WP
| Boltenhagen || Heiopeii || sambrose || None || WP
|-
|Brentford
|_Noodur
| -
|3978, 64, 8826
| -
|-
|Bridgestaff
|wavesssss7
| -
| -2361, 64, 11875
| -
|-
|Břnov
|LuckerHDD
| -
|3156, 64, 7438
| -
|-
|-
|Bruhtown
|Bruhtown
Line 94: Line 120:
| -
| -
|-
|-
| Clexio Bay || SoSo123 || - ||{{ColorBox|Green|CC-N11|White}}{{ColorBox|Pink|NC-N14|White}}{{ColorBox|Purple|NB-N1|White}}|| NWGA
| Clexio Bay || SoSo123 || - ||{{ColorBox|Green|CC-N11|White}}{{ColorBox|Pink|NC-N14|White}}{{ColorBox|Purple|NB-N1|White}}{{ColorBox|Purple|NB-N2|White}}
| NWGA
|-
|-
| Cranbrook || BargainBinAdmin  
| Cranbrook || BargainBinAdmin  
Line 100: Line 127:
|-
|-
| Dalesburg || DNP_10 || - || {{ColorBox|Red|NE-N2|White}} || AoCG
| Dalesburg || DNP_10 || - || {{ColorBox|Red|NE-N2|White}} || AoCG
|-
|Delmarva City
|Hightech_TR
| -
| -5215, 64, -2311
| -
|-
|-
| Desert Temple || SilverWolv || - ||{{ColorBox|Pink|NC-N6|White}}|| -
| Desert Temple || SilverWolv || - ||{{ColorBox|Pink|NC-N6|White}}|| -
Line 106: Line 139:
|-
|-
| Dorval || MatthieuTofu || - || {{ColorBox|Blue|NW-S15|White}} || ON
| Dorval || MatthieuTofu || - || {{ColorBox|Blue|NW-S15|White}} || ON
|-
|Doutta Galla
|Banjo29
| -
|8960, 64, 7860
| -
|-
|Durendal
|Costemale
| -
|10122, 64, -4923
| -
|-
|-
|East Berlin
|East Berlin
Line 120: Line 165:
|-
|-
| Edgetown || DevinBrantley || - || {{ColorBox|Red|NE-N20|White}} || NEAG
| Edgetown || DevinBrantley || - || {{ColorBox|Red|NE-N20|White}} || NEAG
|-
|Ember Coast
|Starcubed
| -
|{{ColorBox|Orange|IS-N4|White}}
| -
|-
|Emerald City
|MetroDavey925_
| -
|292, 64, 1626
| -
|-
|-
| Enópolis || RenMinWanSui || - || {{ColorBox|Pink|NC-N21|White}} || NEAG
| Enópolis || RenMinWanSui || - || {{ColorBox|Pink|NC-N21|White}} || NEAG
Line 160: Line 217:
|-
|-
| Gardellia Community Town ||'''WH Staff'''|| - ||{{ColorBox|Red|NE-N10|White}}||-
| Gardellia Community Town ||'''WH Staff'''|| - ||{{ColorBox|Red|NE-N10|White}}||-
|-
|Garibaldi
|bag_png
| -
| -3383, 64, -3789
| -
|-
|-
| Gettysburg || basketballbob20 || - || {{ColorBox|Red|NE-N14|White}} || -
| Gettysburg || basketballbob20 || - || {{ColorBox|Red|NE-N14|White}} || -
Line 190: Line 253:
|-
|-
| Hineno || agaho || - || {{ColorBox|Yellow|CP-N4}} || -
| Hineno || agaho || - || {{ColorBox|Yellow|CP-N4}} || -
|-
|Hornsby
|flyingfish949
| -
|10937, 64, 161
| -
|-
|-
| Ikenhield || UselessRobot || - || {{ColorBox|Red|NE-N17|White}}{{ColorBox|Cyan|ON-W1|Black}} || ON
| Ikenhield || UselessRobot || - || {{ColorBox|Red|NE-N17|White}}{{ColorBox|Cyan|ON-W1|Black}} || ON
Line 202: Line 271:
|Mattia_Sbinotto
|Mattia_Sbinotto
| -
| -
|{{ColorBox|Red|NE-N19|White}}
|{{ColorBox|Red|NE-N19|White}}{{ColorBox|Purple|NB-N15|White}}
| -
| -
|-
|-
Line 213: Line 282:
| Ipswich Garden City || _sSamuel  
| Ipswich Garden City || _sSamuel  
| - ||{{ColorBox|Green|CC-N16|White}}|| -
| - ||{{ColorBox|Green|CC-N16|White}}|| -
|-
|Iskapet
|Number_21
| -
| -3100, 64, 5669
| -
|-
|-
| Jinol || Cupochan_ || - || {{ColorBox|Blue|NW-N8|White}} || WP
| Jinol || Cupochan_ || - || {{ColorBox|Blue|NW-N8|White}} || WP
Line 220: Line 295:
| -
| -
|{{ColorBox|Red|NE-N14|White}}
|{{ColorBox|Red|NE-N14|White}}
| -
|-
|Komeřov
|LuckerHDD
| -
|10022, 64, 5345
| -
| -
|-
|-
Line 242: Line 323:
| Les Vincennes Bay || VincentLUMCFan || - || {{ColorBox|Red|NE-N8|White}}{{ColorBox|Green|CC-N17|White}} || NWGA
| Les Vincennes Bay || VincentLUMCFan || - || {{ColorBox|Red|NE-N8|White}}{{ColorBox|Green|CC-N17|White}} || NWGA
|-
|-
| Linirea || Delfino88 || VincentLUMCFan || None || NEAG & NWGA(Deputy Mayor)
|Lion Island
|_aezo
| -
|{{ColorBox|Orange|IS-N5|White}}
| -
|-
| Linirea / Dolphinplains || Delfino88 || VincentLUMCFan || 1546, 64, -1150
| NEAG & NWGA(Deputy Mayor)
|-
|-
| Lisa Island || MatthieuTofu || - || None || AoCG & ON
| Lisa Island || MatthieuTofu || - || 11527, 64, -2630
| AoCG & ON
|-
|Loos-en-Gohelle
|Jemophile
| -
|{{ColorBox|Purple|NB-N11|White}}
| -
|-
|-
|Masyarakat
|Masyarakat
Line 250: Line 345:
| -
| -
|{{ColorBox|Pink|NC-N17|White}}
|{{ColorBox|Pink|NC-N17|White}}
| -
|-
|Mazury
|Quirtzy
| -
|{{ColorBox|Cyan|ON-W11|Black}}
| -
|-
|Menin
|emperorlambo
| -
| -1056, 64, 12827
| -
| -
|-
|-
Line 262: Line 369:
| -
| -
|{{ColorBox|Green|CC-N9|white}}{{ColorBox|Yellow|CP-N7}}
|{{ColorBox|Green|CC-N9|white}}{{ColorBox|Yellow|CP-N7}}
| -
|-
|Mounalley
|frogggggg
| -
| -4949, 64, -4873
| -
| -
|-
|-
Line 284: Line 397:
| -
| -
|-
|-
| New Brighton || boomdoom_ || - || None || -
|Nevira
|KyleFrb
| -
| -403, 64, 11567
| -
|-
|New Albany City
|ParkerTheM7
| -
|{{ColorBox|Cyan|ON-W8|Black}}
| -
|-
| New Brighton || boomdoom_ || - || -6296, 64, -2247
| -
|-
|-
|New Fangos
|New Fangos
Line 293: Line 419:
|-
|-
| New Hudson || Tony515 || - || {{ColorBox|Yellow|CP-N3}} || AoCG
| New Hudson || Tony515 || - || {{ColorBox|Yellow|CP-N3}} || AoCG
|-
|New Konigsberg
|water_filter21
| -
|{{ColorBox|Cyan|ON-W5|Black}}
| -
|-
|-
|New Oak
|New Oak
Line 323: Line 455:
| -
| -
|{{ColorBox|Blue|NW-N11|White}}
|{{ColorBox|Blue|NW-N11|White}}
| -
|-
|Orchid Garden
|ohuehue
| -
|{{ColorBox|Purple|NB-N12|White}}{{ColorBox|Cyan|ON-E1|Black}}
| -
| -
|-
|-
Line 330: Line 468:
|-
|-
| Pellegroine || VincentLUMCFan || _Noodur || {{ColorBox|Red|NE-N7|White}} || -
| Pellegroine || VincentLUMCFan || _Noodur || {{ColorBox|Red|NE-N7|White}} || -
|-
|Poel (Island)
|Heiopeii
| -
| -2334, 64, 2012
| -
|-
|-
|Porte des Pyrénées
|Porte des Pyrénées
Line 343: Line 487:
| -
| -
|{{ColorBox|Blue|NW-S5|White}}
|{{ColorBox|Blue|NW-S5|White}}
| -
|-
|Qannik
|Number_21
| -
|<nowiki>-4454, 64, 5325</nowiki>
| -
| -
|-
|-
Line 350: Line 500:
|{{ColorBox|Red|NE-N11|White}}
|{{ColorBox|Red|NE-N11|White}}
| -
| -
|-
| Riverside || MallardTrainMan || - || {{ColorBox|Brown|GE3|White}} || -
|-
|-
|Rocket Island
|Rocket Island
Line 366: Line 514:
|{{ColorBox|Pink|NC-N8|White}}
|{{ColorBox|Pink|NC-N8|White}}
| -
| -
|-
|Sandridge
|hinwapoon
| -
|{{ColorBox|Purple|NB-N7|White}}{{ColorBox|Red|NE-N13|White}}{{ColorBox|Pink|NC-N24|White}}{{ColorBox|Purple|NB-N8|White}}
{{ColorBox|Purple|NB-N9|White}}
|NEAG
|-
|-
| San Rafael || Frosty_Creeper10 || - || {{ColorBox|Green|CC-N10|White}} || -
| San Rafael || Frosty_Creeper10 || - || {{ColorBox|Green|CC-N10|White}} || -
|-
|-
| Sandridge || hinwapoon || - || {{ColorBox|Red|NE-N13|White}}{{ColorBox|Pink|NC-N24|White}} || NEAG
|San Sebastian
|GravityDuke
| -
|8663, 64, 4793
| -
|-
|-
| Schitt's Creek || CaptainClown_  
| Schitt's Creek || CaptainClown_  
Line 380: Line 540:
|-
|-
| Shadmark || quarxilon || - || {{ColorBox|Red|NE-N15|White}} || -  
| Shadmark || quarxilon || - || {{ColorBox|Red|NE-N15|White}} || -  
|-
|Shiver City
|Awsomekeldeo
| -
| -4037, 64, 9756
| -
|-
|-
| Sint Maartenstad || CaptainClown_  
| Sint Maartenstad || CaptainClown_  
| - || {{ColorBox|Blue|NW-N9|White}}{{ColorBox|Green|CC-N7|White}}{{ColorBox|Blue|NW-N10|White}}  
| - || {{ColorBox|Blue|NW-N9|White}}{{ColorBox|Green|CC-N7|White}}{{ColorBox|Blue|NW-N10|White}}  
| WP
| WP
|-
|St. Leonstad
|leon100906
| -
|{{ColorBox|Purple|NB-N3|White}}
| -
|-
|-
|St. Michael
|St. Michael
Line 430: Line 602:
| -
| -
|{{ColorBox|Pink|NC-N5|white}}
|{{ColorBox|Pink|NC-N5|white}}
| -
|-
|Trivillage
|Foote_Chicken
| -
|11290, 64, 2730
| -
| -
|-
|-
Line 439: Line 617:
|-
|-
|Wadiya
|Wadiya
|TheLamborghini
|emperorlambo
| -
| -
|{{ColorBox|Orange|IS-N6|White}}
|{{ColorBox|Orange|IS-N6|White}}
Line 445: Line 623:
|-
|-
| Watford || MrMinecraft1423 || - ||{{ColorBox|Cyan|ON-W10|Black}}|| -
| Watford || MrMinecraft1423 || - ||{{ColorBox|Cyan|ON-W10|Black}}|| -
|-
|Westly
|littledoggy2
| -
|{{ColorBox|Cyan|ON-W12|Black}}
| -
|-
|-
|Windsbury
|Windsbury
Line 450: Line 634:
| -
| -
|{{ColorBox|Blue|NW-S14|White}}
|{{ColorBox|Blue|NW-S14|White}}
| -
|-
|Woo City
|WillieWoo257986
| -
|{{ColorBox|Purple|NB-N4|White}}
| -
| -
|-
|-