Metro Line 5 (4th Haven): Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 52: | Line 52: | ||
==Stations== | ==Stations== | ||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
! style="background:#F46523; color:white" |Station | |||
! style="background:#F46523; color:white" |Image | |||
! style="background:#F46523; color:white" |Island | |||
! style="background:#F46523; color:white" |Connections/Notes | |||
|- | |||
|City Hall | |||
|[[File:CityHallEntrance.png|100px]] | |||
|Wolfminister | |||
|[[File:Metro1.png|25px]] [[File:Metro2.png|25px]] [[File:Metro4.png|25px]] [[File:Metro6.png|25px]] [[File:Metro7.png|25px]] [[File:Metro8.png|25px]] [[File:Metro10.png|25px]] [[File:MetroS.png|25px]] [[File:BERT.png|35px]] | |||
|- | |||
|Waterloo | |||
| | |||
| rowspan="6" |Westford | |||
|[[File:Metro6.png|25px]] [[File:Metro7.png|25px]] [[File:Metro8.png|25px]] [[File:MetroS.png|24px]] | |||
|- | |||
|Aberdeen | |||
| | |||
|''Formerly called Whitewood'' | |||
|- | |||
|Broadbeach | |||
| | |||
|[[File:Metro9.png|25px]] | |||
'' | ''Formerly called Westford Beach'' | ||
|- | |||
|Westferry | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Marine View | |||
| | |||
|[[File:Metro3.png|25px]] | |||
|- | |||
|Esplanade | |||
| | |||
|[[File:Metro2.png|25px]] [[File:Metro3.png|25px]] [[File:Metro6.png|25px]] [[File:Metro8.png|25px]] | |||
|} | |||
{{MetroNavbox}} | {{MetroNavbox}} | ||